MATERIÁLY

Akryl
Vlastnosti akrylového vlákna jsou téměř shodné s vlnou. Výrobky s obsahem akrylu se nesráží a snadno se perou. Mají vysokou barevnou stálost, rychle schnou a jsou lehké. Ve srovnávní s vlnou ovšem akrylové produkty snáze žmolkují a méně hřejí.

Bambusové vlákno
Bambusové vlákno je přírodní vlákno s jedinečnými vlastnostmi, díky nimž je výrobek mimořádně kvalitní a komfortní. Bambusové vlákno se vyznačuje především výbornou prodyšností a velmi vysokou a okamžitou savostí, která je až 3x vyšší 
než u bavlny. Výrobky z tohoto vlákna jsou nejen vysoce antibakteriální, ale také antialergické, což ocení především osoby 
s citlivější pokožkou. Díky vysokému podílu bambusového vlákna jsou produkty velmi příjemné na omak a své výjimečné vlastnosti si udržují i po vícenásobném praní.

Bavlna
Bavlna je přírodní vlákno, jehož předností je především schopnost pojmout značné množství vlhkosti. Vlákno je velmi příjemné na omak a má dobrou pevnost v tahu. 

Bavlna mercerovaná
Přírodní vlákno zušlechtěné mercerací. Tato speciální úprava zajišťuje větší pevnost a odolnost vůči oděru. Vlákno je lesklé 
a ponožka tak získává luxusnější vzhled.

CoolMax®
CoolMax® je syntetické, speciálně modifikované čtyřkomorové polyesterové vlákno, které je charakteristické svým tvarovaným průřezem. Díky specifické konstrukci vlákna, která zvětšuje jeho povrch, umožňuje velmi dobrou regulaci a odvod vlhkosti 
od těla, čímž udržuje pokožku v suchu. Výrobky z tohoto vlákna mají velmi nízkou nasákavost a ve srovnání s jinými vlákny podstatně rychleji usychají. Zároveň jsou velmi lehké, jemné, prodyšné a velmi příjemné na omak. Produkty s tímto vláknem jsou odolné proti vzniku a šíření plísní, pachům a snadno se udržují.

Elastan
Elastan je syntetické vlákno, jehož předností je především vysoká elasticita, která zaručuje tvarovou stálost výrobku.

Polyamid
Polyamid je syntetické vlákno s vysokou odolností vůči trhání a odření, což prodlužuje životnost výrobku. Polyamidová vlákna jsou velmi pevná a pružná a zaručují tak tvarovou stálost. Výrobky se nesrážejí a rychle schnou.

Polyester
Polyester je velmi pevné a elastické syntetické vlákno. Je odolné vůči oděru, působení světla i vysokým teplotám, což dodává výrobku delší životnost a tvarovou stálost. Polyesterové vlákno snižuje mačkavost výrobku.

Polypropylen
Polypropylen je velmi pevné syntetické vlákno, které je zároveň vysoce odolné proti oděru a má výbornou schopnost odvádět vlhkost. Díky svým vlastnostem se používá především k výrobě funkčního a sportovního prádla. Výrobky z něj jsou prodyšné 
a mají výborné termoregulační vlastnosti. 

Prolen® Siltex
Speciální polypropylenové vlákno, obohacené o antibakteriální přísady na bázi biogenních iontů stříbra. Tyto přísady jsou neškodné člověku i životnímu prostředí, potlačují nepříjemné pachy, zamezují růstu mikroorganismů, včetně bakterií, hub a řas, jejichž živnou půdou je lidský pot. Udržují přirozenou rovnováhu hygienické čistoty pokožky během sportování i odpočinku. Antibakteriální složky jsou aplikovány speciální technologií tak, že zůstávají v pletenině i po mnohonásobném praní.

PROPYbac®
Jedná se o vysoce funkční syntetické polypropylenové vlákno s velmi nízkou nasákavostí a výbornými termo-regulačními vlastnostmi. Vlákno je antibakteriální a obsahuje ionty stříbra, které brání růstu a šíření plísní a účinně potlačují zápach. Výrobky z tohoto vlákna jsou barevně stálé, mají výborný odvod vlhkosti a jsou velmi příjemné na omak.

Viskóza
Viskóza je celulózové vlákno, které se vyrábí obdobně jako syntetická vlákna, ale základem pro výrobu jsou přírodní suroviny – celulózová hmota ze dřeva nebo bavlny. Výrobky z viskózového vlákna jsou velmi příjemné na omak, splývavé, chladivé a dobře sají vlhkost.

Vlna
Vlna je přírodní vlákno s jedinečnými vlastnostmi. Je schopná pojmout značné množství vlhkosti, přičemž zůstává suchá 
na dotek. Vlna je pružná a odolná v tahu, výrobky se nemačkají a nevytahávají.

Vlna MERINO
Vlna MERINO je 100% přírodní vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí, chovaných převážně na Novém Zélandu a v Austrálii. Nejjemnější vlákna z Merino vlny mají průměr 16 mikrometrů (pro srovnání lidský vlas má průměr 100 mikrometrů), díky čemuž neškrábe a má daleko lepší prodyšnost a tepelně izolační vlastnosti než běžná vlna. Dokáže se přizpůsobit velkým teplotním rozdílům - v zimě hřeje a v letním období naopak oceníte schopnost vysoké nasákavosti při zachování suchého omaku. Vlákno z Merino vlny je nealergenní, mechanicky odolné a, díky svému keratinovému základu, také neabsorbuje tělesné pachy.

 

 

prací-symboly